DERS ÇALIŞMA KAMPIMIZA DAİR MOTİVASYON VE TAVSİYELER

Sevgili Öğrenciler,

Bu kampta; sabır, azim, merak duyguları eşliğinde konsantre olduğunuzda neleri başarabileceğinizi göreceksiniz. Günlük ortalama 250 soru çözmeniz planlandı. Bunun için molalar dışında net 440 dakika süreniz olacak.

  • Neden daha fazla süre?

Lewis  Carrol’ın beyaz tavşanı bile (Alice Harikalar Diyarında) şöyle der: “Ne kadar hızlı gidersem o kadar geride kalıyorum.

Hangi ders, hangi konu, kaç test çözülecek hepsi her gün için belirlendi. Bu konuların bazılarına oldukça hakimsiniz bazılarına ise hakim değilsinizdir. Özellikle hakim olmadığınız konularla alakalı konu anlatımlı kitaplarınızı ve derslerde aldığınız notları yanınızda bulundurmalısınız. Karşınıza çıkan her soruyu azimle, kusursuz bir şekilde, ciddiyet içerisinde, gösterişe kapılmadan, özenerek, adanmışlıkla çözmelisiniz. Bunun için yanınızdaki kaynaklara ve fazla süreye ihtiyacınız olacak.

Ne kadar odaklanma gayreti içerisinde olsanız da ilerleyemediğiniz anlar yaşanacaktır. Bu anlarda oturduğumuz yerden kalkmadan ufak esneme ve nefes egzersizleriyle dinlenmelisiniz. Çoğu zaman doğru kullanamadığımızdan dolayı ’’ Çağımızın Vebası’’ olarak nitelendirebileceğimiz telefonlarla ilgilenip kapasitenizin %1 ini dahi boşa harcamanıza izin verilmeyecektir.

Kendini çabalamaktan sakınan insan, kapasitesi ve aklına ihanet ediyordur. Başarısızlık korkusu insanı tembelleştirir, vazgeçtirir ve üretmekten alıkoyar.  Oysa üretmeyen insan mutsuzdur. Sonucun kölesi olmak yerine sürecin öğrettiklerine açık olmak gerekir.

Uyku ve beslenme düzeninize dikkat edip stresinizi artıracak unsurlardan uzak durduğunuzda kolaylıkla üstesinden gelecek ve sonucunda kendinizi çok iyi hissedeceğiniz bir süreç yaşayacaksınız. Stresinizi artıran, dikkatinizi dağıtan  unsurların başında çevrenizin ne yaptığıyla (çok çalışıyor, az çalışıyor, orda-burda geziyor, ne yiyor ne içiyor vs) ilgilenmeniz geliyor. Kendinize, kendi yaptıklarınıza odaklandığınızda birçok çözümü hiç kimseye ihtiyaç duymadan kendiniz elde edeceksiniz.

Çalışmalarınız sırasında içinizden gelen erteleme içgüdüsüyle başa çıkabilmeniz için bu kampı hep birlikte gerçekleştiriyoruz.

Sefaköy Açı Özel Öğretim Kursu-logo. TYT-AYT-LGS Hazırlık Kursu.